Skip links
#AVRUPAMED

Diş Tedavileri

Diş Kaplamaları

Diş Kaplamaları dişi 360 derece kaplayan tam bir Diş Kaplama olarak kabul edilir. Kaplamaların hasarlı, kırılmış veya aşınmış dişleri kaplaması önerilir. Mevcut dişlerinizin anormal şekilli veya aşınmış olduğu bazı durumlarda, bir gülümseme makyajı için kaplamalar önerilir. Kaplamalr, diş hekimlerinin dişinizin şeklini tamamen değiştirmesini sağlar, bazen bir Laminate Veneer’in kapasitesinin ötesinde olan ayarlamalar. Kaplamalar , mevcut dişlerinize uyacak şekilde şekillendirilebilir, boşlukları kapatabilir (köprü çalışması) veya yeni bir gülümseme makyajı oluşturabilir. Lumineers gibi diğer diş tedavilerine göre daha uzun ömürlüdürler. Diş Kaplamaları, doğal dişler gibi “ışığı” yansıtacak ve çevredeki dişlerin şeklini, boyutunu ve rengini taklit edecek şekilde estetik olarak üretilebilir. Diş Kaplamaları aynı zamanda alttaki dişinizi de koruyarak doğal dişinizi ve diş etlerinizi daha uzun süre korur.

Diş Kaplamaları, diş alanının ötesine geçen kozmetik bir sonuç elde etmek için kullanılabilir. Hastalar sonuçların yüz bölgesinde görülebildiğini, yanakları, dudakları dolgunlaştırdığını ve ağız çevresindeki çizgileri düzelttiğini, tüm yüze daha genç ve tazelenmiş bir görünüm kazandırdığını bildirmektedir. Diş Kaplamaları genellikle Gülümseme Düzeltmeleri ve Diş Yüz Gerdirmelerini gerçekleştirmek için büyük bir etki için kullanılır.

Laminat Kaplamalar

Lamine kaplamalar, çekici olmayan ön dişleri düzeltmenin hızlı, estetik ve güvenli bir yoludur. Porselen laminate veneerler ağır kalıcı lekeleri, çarpık, orantısız, küçük (boşluklu) ve yapısal olarak hasar görmüş dişleri düzeltir. Laminat kaplamalar, diş yapısına kimyasal olarak bağlanabilen seramik malzemeden yapılmış kabuklardır. Çoğunlukla estetik diş hekimliği prosedürleri olarak kullanılırlar ve bazen “Hollywood Gülüşü” olarak anılırlar.

Diş Implantları

Diş implantı, yapay diş için temel görevi gören vida benzeri bir cihazdır. Bunu en iyi şekilde anlamak için ağzınızdaki herhangi bir dişi düşünün. Emayeden yapılmış bir taç ve iç kısmı ve dişi çene kemiğine sabitleyen bir kökü vardır. Bir diş implantı bu kökün yapay bir şeklidir.

Diş implantları kalıcıdır. Değiştirilmeleri için temizlenmeleri veya çıkarılmaları gerekmez. Yerleştirildikten sonra implantlar ağzınızın bir parçası haline gelir.

Diş implantları bu günlerde yaygın olarak reçete edilmektedir. ABD’de her yıl yaklaşık yarım milyon insan yeni bir diş implantı yaptırıyor. Bunun için modern prosedür, 1950’lerde P.I. İsveçli bir ortopedi cerrahı olan Branemark, titanyumun kemikle kaynaşabileceğini keşfetti. Sonuç olarak, çoğu modern diş implantı titanyumdan yapılır.

Bir diş implantı, kalifiye bir diş cerrahı tarafından çene kemiğinize cerrahi olarak yerleştirilir. İşlem tamamlandığında, kemiğin implant çevresinde büyümesine izin vermek için bir iyileşme süresi vardır. Bu, diş implantının çene kemiği dokusuna bağlanmasını sağlar.

İmplant düzgün bir şekilde yapıştırıldığında, diş hekimi bunun üzerine bir abutment yerleştirir. Bunu dişlerinin içi gibi düşün. Abutment, dişlerinizdeki mineyi taklit eden yapay bir ürün olan diş kronunu destekler. Artık eksik olanı değiştirmek için tam bir yapay dişiniz var.

Dental implant, yapay dişin gerçek bir diş gibi görünmesini ve işlev görmesini sağlayan temel bir destektir. Dişlerinizin kökünü hissetmediğiniz gibi, diş implantını ağzınıza taktıktan sonra hissetmeyeceksiniz.

Hastalar diş implantı almanın birkaç prosedür gerektirdiğini unutmamalıdır. İlk önce bir diş hekimine birkaç kez danışmanız gerekebilir. Diş hekimi, çene yapınızın diş implantları için uygun olup olmadığını belirlemek için birkaç test yapar ve röntgen çeker.